П'ятниця, що випала на 13-й день місяця, вважається невдалим днем. Ці забобони зародилися ще в середні віки. У 1314 році на головній площі Парижа було страчено великого магістра ордена тамплієрів Жака де Моле. Перед стратою він прокляв всю династію Капетингів і це було якраз 13-го березня. Християнська традиція теж не шанує це число: розп'яття Христа сталося п'ятого дня тижня, а в таємній вечері приймали участь 13 учнів, включаючи зрадника Юду. З накладенням усіх християнських кліше щодо цього дня ми отримуємо в народній свідомості бурхливу реакцію про те, що п'ятниця - нещасливий день.

У давній Русі у п'ятницю жінкам забороняли займатися будь-яким рукоділлям. Вважалося, що всі, хто візьме до рук пряжу чи спиці, будуть жорстоко покарані.

Сучасні жителі мегаполісу не схильні вірити в забобони і вважають п'ятницю 13-го вдалим днем. Велику популярність забобонам про темну п'ятницю надав кінематограф. 1980 року на екрани вийшов культовий американський фільм жахів "П'ятниця, 13-те". Сценарій фільму страшенно сподобався глядачам і з того часу було знято вже 13 ремейків цієї стрічки.

До того як взагалі з'явилися сучасні засоби комунікацій, у нас кожна локальна культура була замкнена і варилася сама в собі. Скрізь були свої набори певних кліше по відношенню до різних днів та звичаїв. Справді, чортова дюжина на одних наводить страх і жах, а іншим непарне 13-е число обіцяє успіх та благополуччя. Будь-яка прикмета та забобони - це пережиток минулих епох. Не варто боятися нав’язаних нам з дитинства помилок. Повір'я почне збуватись тільки якщо дуже в нього вірити.